TRIATHLON | Kraków-Tyniec

MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL CROSSTRIATHLONU 2016
Kraków–Tyniec, 16-17 lipca 2016

PATRONI:

Polski Związek Triathlonu Kraków Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej

AKTUALNOŚCI / ARTYKUŁY

Elita sportowa na Międzynarodowym Festiwalu Cross triathlon w Krakowie-Tyńcu!

Swoją obecność i start w naszych zawodach, które odbędą się w Krakowie-Tyńcu już 22-23.08 potwierdzili: Tomasz Drwal- zawodnik MMA, właściciel Szkoły Walki Drwala – wspierającej ciekawe wydarzenia sportowe, kształtującej charaktery i Sport przez duże S! Pierwszy Polak, który stoczył walkę dla najbardziej prestiżowej i największej organizacji MMA na świecie. Michael Szymoniuk – Top 10 w […]

Swoją obecność i start w naszych zawodach, które odbędą się w Krakowie-Tyńcu już 22-23.08 potwierdzili:

Tomasz Drwal- zawodnik MMA, właściciel Szkoły Walki Drwala – wspierającej ciekawe wydarzenia sportowe, kształtującej charaktery i Sport przez duże S! Pierwszy Polak, który stoczył walkę dla najbardziej prestiżowej i największej organizacji MMA na świecie.

Michael Szymoniuk – Top 10 w klasyfikacji ITU oraz ETU Cross triathlon – trzykrotny Mistrz Austrii w Cross triathlonie.

Sabina Rzepka – Z radością informujemy, że w Międzynarodowym Festiwalu Cross Triathlonu w Tyńcu wystartuje Sabina Rzepka, która specjalizuje się w odmianie triathlonu jaką jest cross triathlon. Sabina jest Mistrzynią Polski cross triathlon i cross duathlon, posiada ogromne doświadczenie zdobyte podczas startów zagranicznych XTERRA (m.in. 3x MŚ na Hawajach) i TNatura.

Przemysław Szymanowski – triathlonista i trener, pełen sportowej pasji, zdobywca wielu medali i ciągle poprawiający swoje wyniki. Podczas ubiegłorocznych Mistrzostw Polski Cross triathlon w Tyńcu pojawił się na mecie jako 2. A w tym roku? Już jesteśmy ciekawi! Przemysław łącznie zdobył 44 medale Mistrzostw Polski w triathlonie, aquathlonie i duathlonie.

Bartosz Banach – synonim polskiego MTB, obecny na krajowej scenie kolarstwa górskiego od jej zarania czyli od 1993 roku – daty rozegrania pierwszych Mistrzostw Polski w tej dyscyplinie.

Justyna Frączek – Wielokrotna mistrzyni i medalistka Polski w kolarstwie górskim: xc, downhillu, maratonie. Zwyciężczyni wyścigów etapowych oraz najtrudniejszych rajdów przygodowych w kraju.

Mateusz Tylek – od ponad 20 lat trenuje MTB, zwycięzca zeszłorocznych zawodów duathlon w Tyńcu, czynny zawodnik, od roku również triathlonista, zwycięzca m.in. Silesia Triathlon w Chorzowie.

Aleksandra Sikora – najbardziej utalentowana zawodniczka młodego pokolenia w polskim triathlonie.
Mistrzyni Europy Juniorów 2014 w aquathlonie, Mistrzyni Polski Juniorów Młodszych 2014 w triathlonie oraz aquathlonie.

Piotr Hydzikzeszłoroczny brązowy medalista Mistrzostw Polski Cross triathlon w Tyńcu. Jeden z najlepszych juniorów ostatnich lat, zdobywca wielu nagród, organizator Biegu Wadowickiego oraz I Półmaratonu Górskiego.

Andrzej Lachowski –  osiągnął klasę mistrzowską w biegach górskich. Na swoim koncie ma kilka medali Mistrzostw Polski, II miejsce na Mistrzostwach Świata Juniorów w drużynowych biegach górskich, by później jako senior zdobyć tytuł Mistrza Polski w biegach górskich. Z powodzeniem startował w maratonach, półmaratonach, jak i wielu krótszych biegach ulicznych na terenie Polski oraz Europy.

Theo Blignaut – to już pewne! Nasze zawody uświetni 27-latek z RPA, który zadebiutował w triathlonie zupełnie przypadkiem, namówiony przez mamę w 2005 r. Pasjonat pizzy i lodów, zdobywca czołowych miejsc na zawodach XTERRA na całym świecie!

 

zawody